NİĞDE'DE STKLARLA TOPLANTI YAPILDI 08 Temmuz 2011

p1010753

Niğde Efendibey Kentsel Dönüşüm Projesi; Niğde Valisi Sayın Alim BARUT, Niğde Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Adnan GÖRÜR, Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcilerinin katıldığı toplantıda görüşüldü. Niğde Belediye Başkanı Sayın Faruk AKDOĞAN toplantının başında yaptığı konuşmada Niğde'nin geleceğini yapılandıracak bir projeye imza atıldığını vurguladı. Projenin yerel halk ve hak sahipleri tarafından da desteklendiğini dile getiren Akdoğan muvafakat görüşmelerinde 4 ay gibi kısa bir sürede % 80 başarı sağlandığını kaydetti. Bu konuşmanın ardından, Genel Müdürümüz Uğur ASLAN ve teknik ekibi projeyi ve sürecini katılımcılarla paylaştı.

Sayın Vali BARUT, projenin Niğde için büyük bir açılım getireceğine inandığını belirtti. Bunun yanı sıra, Valilik Hizmet Binasının mevcut merkezdeki yerinden taşınarak yeni kent merkezi haline gelecek proje alanı içerisinde konumlandırılmasının kurumu ve proje adına çok olumlu olacağını düşündüğünü ifade etti. Bu konu ile ilgili TOKİ yetkilileri ile görüşme yapacağını ifade etti.

Prof. Dr. Adnan GÖRÜR çok başarılı bir proje olcağını ve Üniversite ile birlikte Niğde'nin sosyal hayatına büyük canlılık getireceğine inandığını ifade etti.