TİMYA VADİSİ KENTSEL DÖNÜŞÜM OFİSİ YOĞUN BİR KATILIMLA AÇILDI 24 Şubat 2012

Nadir, ender bulunan anlamına gelen bir yayla çiçeği olan TİMYA adı verilen Kentsel Dönüşüm Projesinin uygulanması için oluşturulan TİMYA İrtibat Ofisi, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayatı Yazıcı tarafından hizmete açıldı.

Yeniköy Mahallesindeki TİMYA İrtibat Ofisinin açılış törenine, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayatı Yazıcı, Milli Savunma Bakan Yardımcısı Hasan Kemal Yardımcı, AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal ve Rize Valisi Seyfullah Hacimüftüoğlu katıldı. Açılışta konuşan Bakan Hayatı Yazıcı, son 9 yılda Türkiye de 500 bin konut yapıldığını belirterek, TOKİ bizden önce de vardı ancak bizim dönemimizde işlerlik kazandı. Birçok alanda TOKİ inşaatlar yapıyor ve kısa sürede teslim ediyor. Rizelilerin Kentsel Dönüşüm Projesine destek vermesini ve bizlere güvenmesini istiyorum. Hiç kimse mağdur edilmeyecek dedi.

Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı da, pilot bölge olarak Yeniköy ve Hamam Deresinin seçildiğini hatırlattı ve Her yağmurda korku içinde kalıyoruz. Dere yataklarına, dere kenarlarına ve dere üzerinde inşaatlar yapıldı. Yağmurlarla birlikte birçok ev ve iş yeri sular altında kalıyor. Kurtulmanın tek yolu Kentsel Dönüşüm Projesidir. Hiçbir vatandaşımız mağdur edilmeyecek. TOKİ tarafından yapılacak olan konutları kısa sürede tamamlamak istiyoruz diye konuştu.

Halkın yoğun ilgi gösterdiği açılış töreninde, 7 hak sahibi muvafakat senedi imzalayarak projenin en kısa zamanda gerçekleşmesini istediklerini ifade ettiler.  

Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında TOKİ tarafından 7.8 hektar büyüklüğündeki alanda 866 adet konut yapılacak.