KONYA ILGIN KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ TOPLANTISI YAPILDI 11 Kasım 2011

Konya Ilgın Kentsel Dönüşüm Projesinde teknik çalışmalarda sona yaklaşılıyor. Hak sahipleri ile görüşmeler çok yakın zamanda başlayacak.

3 Kasım Perşembe günü Ilgın Belediye Başkanlığında yapılan, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı adına proje kontrolörü Yalçın DEMİRKOL, Belediye Başkanı Halil İbrahim ORAL ve teknik ekibi ile şirketimiz yetkileri Deniz ÜNVER, Emre KIRICIOĞLU ve Cem ÖZENTÜRK'ün katıldığı toplantıda; saha çalışmalarına ilişkin veriler ve analizler, kentsel tasarım alternatifleri ve mimari proje alternatifleri tartışıldı. Tasarım ve fizibilite çalışmalarının önümüzdeki haftalarda tamamlanmasının ardından gerekli olurlar alınarak hak sahipleri ile muvafakat görüşmeleri yapılmaya başlanacak.

Belediye Başkanı Sayın ORAL projenin Ilgın’ın konut talebinin karşılanmasında önemli bir adım olacağı konusunu özellikle vurgulayarak kentin yakın zamanda gösterdiği atılımın kentsel dönüşüm ile perçinleneceğini belirtti. TOKİ, Ilgın’da gerçekleştirmiş olduğu başarılı toplu konut uygulamasının ardından kentsel dönüşüm projesi ile bu kez bölgeye özgün olarak tasarlanmış mimari projelerle kente yeni bir yaşam alanı kazandıracak.