ANKARA'DA KENTSEL DÖNÜŞÜM TOPLANTISI SONUÇ VERDİ 09 Aralık 2010

Uşak Belediye Başkanı Ali Erdoğan, Uşak Valisi Özdemir Çakacak'ın da aralarında bulunduğu bir heyet ile Ankara'da "Kentsel Dönüşüm Projesi" ile ilgili olarak 07 Aralık Salı günü bazı temaslarda bulunmuştu. 

Erdoğan ve Çakacak'ın yanı sıra Uşak Milletvekilleri Nuri Uslu ile Mustafa Çetin, Ticaret Odası Başkanı İsmail Karaman, Uşak Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Yılmaz, AKP Meclis Üyesi Ahmet Sevindik, MHP Meclis Üyesi Mustafa Korkmaz, CHP Meclis Üyesi Nejat Arat, müşavir firma sahibi Uğur Aslan ve Esnaf Odası Başkanı Sadettin Öztürk'ün katıldığı grup TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar'ı makamında ziyaret etmişti. 

Yaklaşık 1 saat süren görüşmede, Kentsel Dönüşüm alanında halen aktif olarak çalışan dokumacılar ve diğer esnafına Kalfa Köyü tapulama sahasında 100 adet dükkan yapılması konusunda Ocak ayında TOKİ tarafından ihaleye çıkılması kararlaştırılmıştı. 

En kısa sürede Kentsel Dönüşüm 1. Etap sınırları içersinde belirlenecek bir alanda inşaat ihalesine çıkılacağının belirtildiği görüşmede ayrıca, Uşak Belediyesi'nin kamulaştıracağı yerlere karşı, TOKİ'nin bu bedelleri Belediye'ye ödeyeceği konusunda anlaşmaya varılmıştı. Görüşmede ayrıca çalışan esnaf için 100 dükkanlık küçük sanayi sitesine  50 - 60 kadar dükkan ilave edileceği belirtilmişti. 

TOKİ'nin resmi internet sayfasında (http://www.toki.gov.tr) 36. Sıra numaralı ihale 20.02.2011 tarihi itibariyle yayınlanmıştır.


Kentsel Dönüşüm'ün en önemli bölümü olan Dokumacı Esnafının taşınmasıyla ilgili proje uygulamaya başlamış oldu.